KAÇAN GALİBİYET…

                 Bu hafta sonu deplasmanda oynadığımız İskenderun maçından puanla dönmek güzel oldu. Kaç maçtır süre gelen puan kazanma alışkanlığımızı devam ettiriyoruz. Bu şekilde devam edersek ki öyle görünüyor ligi istediğimiz seviyede bitirecek durumdayız. Aslında bu hafta deplasmandan galibiyetle dönebilseydik müthiş bir avantaj sahibi olacaktık. İskenderun’da son 5 dakikaya kadar 2-0 önde giderken bir anda ne olduğunu anlamadan skor 2-2 ‘ye geldi. İnanın bu durum tüm Fethiyespor camiasını ve taraftarları üzdü. Sıralamada çok güzel bir yere gelmenin rahatlığını düşünüyorduk ki maalesef oyunu lehimize bitiremedik. Ama yapacak bir şey yok. Futbolun içerisinde bunlar hep var. Bir anlık konsantrasyon ve motivasyon kaybı daha da kötü durumlara düşürebilirdi. Neyse ki puanla dönmek ve aşağıyla farkı korumak iyi oldu. Deplasmanda alınan bu puan bizim açımızdan anlamlı bir puan oldu.

               Gelelim takımımızın genel durumu ile ilgili bazı şeyleri paylaşmaya. Ligin bitimine 8 hafta kala alt grup da iyice karıştı ve kızıştı diyebiliriz. Hala alt sıradaki takımların kimleri nasıl yendiğini ve kimlerden sürpriz puanlar aldığını görüyoruz. Daha önce de üzerine basa basa tekrarladığımız 42 puanlık düşme sınırı gün geçtikçe netleşiyor. Grubumuzda hem yukarısı hem aşağısı inanılmaz zor ve mücadelesi bol karşılaşmalara sahne oluyor. Ö yüzdendir ki içeride 3 puan dışarıda 1 puan ile şu kalan 8 maçımızı geçirmek için gereken mücadele ve oyunu sergilemek zorundayız. Aksi takdirde görüldüğü üzere her şeyin olabileceği bir grubumuz var. Kimin kimi yendiği belli değil. Oyuna iyi konsantre olan ve mücadeleyi bırakmayan puan ve puanları kapıp işine bakıyor. Bu hafta sonu biraz olsun rahat bir müsabaka oynayacağız. Tabi futbolda şu da var. Oynanmayan maç kazanılmaz. Ama düşmesi garanti olan Uşak spor ile oynayacağımız bu haftaki maçın dışında , altımızdaki takımlarda çok kolay maçlar oynamayacaklar. Alacağımız bir galibiyet bizim biraz olsun son düzlükte nefes almamızı sağlayacaktır. O yüzden ciddiyeti elden bırakmadan bu haftayı 3 puanla kapatıp rakiplerin ne yapacağını bekleyeceğiz. Ama şu da bir gerçek maç eksiğimizi göz önünde bulundurursak avantajımızı iyi duruma getirmek zorundayız.

            Takımın genel durumuna baktığımız da oyun temposu ve disiplinli mücadele bize avantaj sağladı diyebiliriz. Gözle görülür bir ivmelenme kazandığımız mevcut durum içerisinde bariz belli oluyor. Dolayısıyla bizim kendimize gelmemiz , sakatların takıma yavaş yavaş dönmeleri ve yeni gelenlerin katkıları genele bakarsak takıma olumlu yansımış gibi duruyor. Daha önce ki dönemlerle kıyaslanacak bir durum söz konusu bile değil. Kısır döngüde gidip duran bir oyundan sürekli skoru kovalayan ve mücadele veren takıma dönüşmek hepimizi biraz da olsa sevindirdi. En azından sahada futbol seyrediyoruz ve keyif alıyoruz.

             Bu hafta sahamızda oynayacağımız Uşak spor maçında taraftarlarımızın Kalbimize sahip çıkmasını istiyorum. Bu güzel bahar mevsiminde kalan son maçlarımız da takıma sahip çıkmaya devam etmeliyiz. Unutmayalım ki bu şehrin üst kimliği ve en büyük reklam yüzü olan Fethiyespor bu camianın onur ve gurur kaynağıdır. Bize 90 yıl önce emanet edilen bu büyük klube herkesin verebileceği bir şeylerin olduğunu bilelim yeter. Başka Fethiyespor yok.

Saygılarımla…