Fethiye Belediye Başkan Adayına Densiz Sorular

FETHİYE BELEDİYE BAŞKANI ADAYINA DENSİZ SORULAR
1.Niçin belediye başkanı olmak istiyorsunuz?
2. Bu seçimler için yaptığınız masrafları başkan olunca nasıl çıkarmayı planlıyorsunuz?

3. Belediyede açılan kin, husumet, rant ve kirli ilişkiler içinde olacakmısınız?
4. Vatandaşı kaçak yapılaşmaya, ruhsatsız yapılaşmaya, ruhsata aykırı yapılaşmaya teşvik edip, böylece vatandaşı kendinize ömür boyu bağlamayı siyasetin gereği ve zeka hakkı olarak kabul ediyor musunuz?
5. Sizin partinize oy vermeyen, hatta karşı partinin adayları içinde ve yanında yer alan vatandaşların belediyeden iş ve kadro istekleri olduğunda, intikamınızı alır mısınız?
6. Sizin partinize oy vermeyen kişilere, iş imkanı ve kadro verebilir misiniz?. Buna partili arkadaşlarınız müsaade eder mi? Etmezse ne yaparsınız,. Illa sizin partiye üye olmaları şartmıdır?
7. Sizin zamanınızda da, belediye piyasadan alınan mallarla, aynı malın piyasa rayiç fiyatı ile, belediyeye fatura edilen mal fiyatı arasında fahiş fiyat farkı olacak mı, Olursa ne yaparsınız. Yiğidin hakkı mıdır, Uyanıklık mıdır? Seçim masrafları hakkı mıdır?
8. Belediye içinde kaldırımlarda ve sokak başlarında ve parklarda, sahilde, simit, tatlı, midye dondurma, mısır satıcılarından, siz de, aylık veya yılık yıllık para alacak mısınız?
9. İmar uygulamasını düzeltecek misiniz? Bu konuda kendinize yeni bir rant kapısı oluşturmayacak mısınız?
10. Belediyeden iş alan ve iş yapan müteahhitler, belediye başkanının gizli iç ortağı olacak mıdır? Olursa vatandaş olarak sizi alkışlamaktan başka biz ne yapabiliriz?
11. Fethiye belediyesinin ve Muğla Büyükşehir belediyesinin yetki alanı dışında olan ve çevre ve şehircilik bakanlığı iznine bağılı yerlerde, imar uygulaması ihtiyaçlarını gidermede, bakanlıklarla ilişkilerinizi nasıl yürüteceksiniz? Şahsi menfaatinize ve kaprislerinize, halka hizmet etmeyi kurban eder misiniz.
12.  Jeolojik verilere aykırı Patlangıç- Karaçulha, Esenköy. Ovacık su havzası hakkında ne düşünüyorsunuz. Bu konuda Orman Bakanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile nasıl çalışacaksınız?
13. Muğla büyükşehir Belediye Başkanı sizin partinizden seçilmemişse, nasıl uyum sağlayacaksınız? Didişme - itişme içine girecek misiniz?
14. 50 yıl yada yüz yıl sonra Fethiye' nin nüfusu kaç milyon veya kaç yüz bin olacak? Bu nüfusa göre, imar planı çalışması yapmayı hedefliyor musunuz? 
15. Fethiye Belediyesinin yeterli sayıda veya hiç düğün evi yok, bu da ekonomik olarak yeni evlenenler için ağır bir yük getiriyor; bu konuda çalışma hedefiniz var mı?
16. Kanada Başbakanını ağlatan kendi adalet bakanının iddia ettiği iltimas olayı, eski Japon başbakanını harakiri yaptıran yolsuzluk ve şahsi menfaat temin etme isnadı ve suçlamaları sizce ahmaklık mıdır? Türk toplumunun yapısına aykırı mıdır? Siz bu konuda ne kadar akıllısınız?
17. Fethiye' de üç yüzü aşkın ruhsatsız veya kaçak yapı statüsünde villa var. Bu villa sahiplerinin kapısına yıkım ekibiyle dayanıp, haraç vermezseniz, yıkarım, elimde yıkım kararı var, diye haraç toplamaya seçimden ne kadar zaman sonra başlayacaksınız?
18. Fethiye' de yaşayan herkes, size doğuştan borçlu olduğuna göre, size ne kadar Fethiye 'de yaşama bedeli ödeyecek?